Byty v krajských městech rekordně zdražují

Za poslední 3 roky se ve 13 krajských městech koupě vlastního bytu markantně podražilo

Není žádným tajemstvím, že se cenovky bytů ve městech celé ČR rapidně zvyšují. Stále více čechů se stěhuje do měst, kde tak dochází byty a nové se staví pomalu a jsou většinou mimo finanční možnosit střední třídy.

Nejvyšší zdražování jsme za 3 roky mohli zaznamenat v Ostravě a Ústí nad Labem, kde byty zdražily dokonce dvojnásobně.

Nedostatek bytů je spojený s životním stylem mladší generace

Zatímco naše babičky a dědové zakládali rodiny již kolem 20 let života a pořizovali městské byty pro 3-5 lidí již v relativně nízkém věku, dnešní mladší generace hledání dlouhodobého partnera a založení rodiny odkládá na pozdější věk mladého dospělého a žijí raději single.

Rozvodovost pak dosahuje skoro na 50% a už ve chvíli odloučení zpravidla každý čerstvě rozvedený člověk žije sám v bytě – místo jednoho bytu pro celou rodinu potom zabere tento pár byty 2.

pexels-nataliya-vaitkevich-7173040

Za stejný byt zaplatíte skoro o 3 miliony více než v roce 2018

Když se budeme bavit o Praze, na základě výzkumu společnosti Valuo.cz, jste si mohli za průměrný byt o 75 metrech čtverečných pořídit za 5,8 milionů Kč. Dnes by Vám nemuselo stačit ani 8 milionů Kč.

Jedná se pomalu o rovnici, která se dá uplatnit na všechna krajská města.

Závěr? Spíše si společně sečteme 1+1

V dnešní době žít ve vlastním vypadá spíše jako dobrovolné týrání svých peněženek a podpora byrokracie. JENŽE – jistě kolem sebe máme spoustu kolegů, známých nebo třeba rodinných příslušníků, kteří si před pár lety byt pořizovali také s vidinou jen malé výhody nad pronájmem a jistě si mysleli, že jim přibude pěkných pár vrásek na čele.

Dnes však jsem velmi rádi a děkují si každým dnem, že „ten byt na Praze 8 koupili výhodně ještě za těch 2,5 milionu s krásnou splátkou“.

Se současným vývojem, kde rozhodně realitní trh nevypadá, že by se v horizontu několika let poroučel dolů. Hypotéky – ačkoliv úroky postupně rostou – jsou stále relativně nízké a proto i VY můžete na toto období vzpomínat v roce 2035 jako na jeden z nejlepších tahů ve Vašem životě, kdy jste si pořídili ten byt, který má dnes o 40% větší hodnotu a na nový byste museli být pomalu ředitel ČD…

A proč se mnou?

Mluví za mně několikaletá praxe v oboru a desítky spokojených klientů. Díky svému bohatému portfoliu jsem schopen vyjednat Vám exkluzivní nabídky, které nikde jinde neseženete. „NE“ neberu jako odpověď a budu se rvát za Váš majetek. 

Pakliže máte zájem o to udělat první krok k lepšímu životu, zavolejte mi!  

Kontaktujte mě!

Pro expertní pomoc ve finančnictví