Proces získání hypotéky

Úvodem řečeno...

Každý úspěšný člověk vždy ke svému velkému rozhodnutí někoho, kdo mu poradil, nebo jen schválil jeho dobré rozhodnutí, proč byste i vy neměli na životní rozhodnutí mít silnou oporu, která je schopna poradit správným směrem, ale i razantně zakročit, pokud vám banka či jiná instituce bude ubližovat?

Proč zrovna David Kašpar?

Většina poradců v dnešní době zvládne váš úvěr velice dobře vyřešit a jsem přesvědčen, že i sazba bude patřit mezi lepší na trhu, koneckonců i vaše banka je schopna se vytasit s velice dobrou nabídkou, takže proč poradce?

A proč zrovna já? Odpověď na tuto otázku není až tak složitá. V dnešní době je každý úvěr v něčem specifický a né každá banka je schopna každý problém řešit, takže pokud jde člověk do své banky hraje si s pravděpodobností, že jeho problémy zde bude možno vyřešit. Není lepší najít někoho kdo toto riziko je schopen vypustit ze života? Za kým půjdete s jistotou toho, že úvěr nebudete mít na celý život, a ještě na něm vyděláte? Chcete vidět, jak vaše úroková sazba může být rovna 0%? Ano to vše je možné, a proto jste zde.

Příkladem:

Dovolím si použít jeden příklad z nedávné doby, kdy za mnou dorazil klient se zcela standartní koupí pozemku.

Nic se nejevilo jako problém, ale opak byl pravdou. Klient, podepsal kupní smlouvu, bez toho aniž bych jí viděl. „Nevadí“ řekl jsem si, ale problém nastal ve chvíli, kdy jsem zjistil, že pozemky v kupní smlouvě nejsou všechny stavební. Z definice hypotečního úvěru, vím, že úvěr lze použít jen na pozemky vhodné ke stavbě, tedy za účelem bytové potřeby. Poprosil jsem tedy prodávajícího o úpravu kupní smlouvy, aby se pozemky kupovaly na dvě části, toto prodávající strana byla ochotna změnit. „Skvěle“ řekl jsem si, ale další problém nastal ve chvíli, kdy mi prodávající řekl že zástavní smlouvy na pozemky nepodepíše. V čem je to problém? No pro většinu úvěrů je třeba zástava a to znamená, ručit bance majetkem a tak, že vám bude poskytnuto 80% peněz z hodnoty majetku, pokud nezastavíte pozemky není možné hypoteční úvěr získat. Tedy jsem klientovi navrhl možná řešení. Klient zvolil možnost druhé zástavy, kde ale vázlo zástavní právo jiného úvěru a zde nastala další komplikace. Banka si při předčasném splacení může naúčtovat sankci, a to ve výši 1% z nesplacené jistiny, ne však více než 50 tis korun. Můj klient samozřejmě tuto sankci platit nechtěl, zde přišla má chvíle, kdy jsem s bankou vyjednal splacení zdarma. V tuto chvíli bylo možné pozemky úspěšně koupit a nebylo nutné dalších úprav. Do této doby mě klient viděl pouze jednou a celý proces včetně všech řešení jsem vyřídil za něj.

 Po půl roce se ne mně klient obrátil s tím, že byt jde na prodej a hypoteční úvěr je třeba splatit, nechtěl ho ale splatit celý, proč? Jelikož pozemky, které koupil přeci je ochoten splácet. No, co teď nejlehčí cesta je splatit úvěr a na pozemky vzít nový, ale tato cesta by pro mého klienta znamenala +2% na sazbě a to jsem nechtěl, tedy započal maraton zastavení části pozemku vyčíslení zbytků úvěru na bytě a do toho vymazání zástavy na daném bytě. Jelikož jsem toho všeho měl málo, tak jsem ještě novým majitelům zajistil hypoteční úvěr, který jim bylo řečeno že nedostanou. Suma sumárum, tento celý koloběh mi zabral bez mála rok času, ale bez mého času by můj klient měl úrok o 2% vyšší a kupující by byt nemohli koupit.

Řešení? Vlastně jednoduché...

Pokud i vy chcete, aby vaše hypotéka byla pro vás snadná není nic jednoduššího než se obrátit na opravdového profesionála v oboru s lidským přístupem, vždy s úsměvem na tváři, občas i s vtipem na jazyku. Vytvořím z vaší starosti radost, zajistím, aby proces sjednání úvěru nebyla noční můra, po které vás již nová nemovitost nebude ani lákat, jsem tu aby, jste si do nového domova nesli radost a ne prodělanou starost.

Závěrem?

Každý váš dotaz zodpovím i po telefonu a nikoho nebudu nutit do něčeho co by nedávalo ekonomický smysl, pokud mi váš záměr bude připadat, že by vás měl uvést do problému navrhnu vám odklad záměru, a nebo jeho zrušení. Jsem váš právník na poli financí a také se podle toho budu chovat!

A proč se mnou?

Mluví za mně několikaletá praxe v oboru a desítky spokojených klientů. Díky svému bohatému portfoliu jsem schopen vyjednat Vám exkluzivní nabídky, které nikde jinde neseženete. „NE“ neberu jako odpověď a budu se rvát za Váš majetek. 

Pakliže máte zájem o to udělat první krok k lepšímu životu, zavolejte mi!  

Kontaktujte mě!

Pro expertní pomoc ve finančnictví