There are no menu items in this menu.

Hypotéka

Vaše cesta začíná tady

Hypoteční úvěr je úvěr zajištěný zástavním právem (hypotéka = zástava) k nemovitosti. Nejčastěji je využit k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu (účelová hypotéka). Hypotékou Češi velmi často financují také výstavbu, celkové rekonstrukce, přístavbu či rozšíření rodinných domů například o půdní vestavbu. Hypotéku je možné rovněž využít k finančnímu vypořádání se spoluvlastníky či spoludědici.

Hypotéky bývají spláceny pravidelnými měsíčními splátkami. Splátky bývají nazývány podle způsobu jejich výpočtu. V drtivé většině případů se využívá splácení anuitní, kde se výše splátky v čase při shodně vysoké úrokové míře nemění. Mění se pouze poměr mezi splátkou úroku a jistiny. Dále se používá splácení degresivní, progresivní a úvěry nesplácené pravidelnou splátkou, ale splacené jednorázově z výnosu jiného finančního produktu. 

Máte zájem o hypotéku?

Napište mi a já se Vám ozvu!

  VÝVOJ HYPOTÉK 2021

  Pandemie koronaviru nepochybně negativně ovlivňuje většinu oblastí našeho života a tuzemské i světové ekonomiky. I přesto se však najdou výjimky, mezi které překvapivě patří i hypoteční úvěry. Právě o ně je v současnosti stále větší zájem a banky tak i během druhé vlny koronaviru vyřizují rekordní počty žádostí. Kvůli čemu stále stoupá zájem o hypotéky? A jak se bude trh s hypotečními úvěry dále vyvíjet?

  BANKY V TOMTO ROCE POSKYTLY REKORDNÍ POČET HYPOTÉK

  Hypoteční úvěry se nepochybně řadí mezi jedny z nejžádanějších typů úvěrů na trhu. V současnosti jí má tak přinejmenším pětina obyvatelstva. Na tomto trendu ale nic nezměnila ani pandemie koronaviru. Konkrétně tak banky v srpnu poskytly celkem 6 868 hypoték v hodnotě 19 173 miliard korun. Jinak tomu nebylo ani v září, kdy banky vyřídily 7 872 žádostí o hodnotě přesahující 22 000 miliard korun. Podle posledních odhadů by se počty schválených úvěrů v tomto roce mohly vyrovnat i období mezi roky 2016 a 2017.

  VĚTŠINA KLIENTŮ PROZATÍM ZVLÁDÁ SPLÁCET SVÉ ZÁVAZKY

  Pandemie prozatím ani nějak zásadně neovlivnila schopnost splácet většiny klientů bank. Průzkumy prozatím informují o tom, že přibližně 90 % klientů nemá problém se splácením, přičemž dalších 6 % již nedokáže dostát svým závazkům. Druhá vlna pandemie by však mohla počet těchto klientů ještě zvýšit. V takovém případě ale již nebudou moci využít moratoria. Jediným východiskem pro ně může být případná dohoda s bankou na odkladu nebo snížení splátek.

  A proč se mnou?

  Mluví za mně několikaletá praxe v oboru a desítky spokojených klientů. Díky svému bohatému portfoliu jsem schopen vyjednat Vám exkluzivní nabídky, které nikde jinde neseženete. „NE“ neberu jako odpověď a budu se rvát za Váš majetek. 

  Pakliže máte zájem o to udělat první krok k lepšímu životu, zavolejte mi!